Wstęp do elektronicznej wersji JTC

Miło jest nam zakomunikować, że po długim oczekiwaniu światło dzienne ujrzała jedna z najważniejszych publikacji, którą dane nam było umieścić na naszej stronie – Jednolita teoria czasoprzestrzeni autorstwa Adama Wiśniewskiego-Snerga.

Dzięki uprzejmości kolegi „Zelaznego”, który zadał sobie trud skanowania i OCR tej publikacji, zaprezentować możemy ją w ogólnodostępnej, elektronicznej formie, za co mu serdecznie dziękujemy.

Prezentowana poniżej wersja HTML, zawiera komplet rysunków, które znajdowały się w książkowej wersji dzieła, wraz z (mam nadzieję poprawnymi) odnośnikami do nich. Jeśli znajdują się w niej błędy, bądź uchybienia – prosimy o kontakt. Zamieszczoną poniżej wersję PDF przygotował „Tancerz Oblicza”.

Prezentujemy „Jednolitą...” w nadziei, że jej elektroniczna forma przyczyni się szerszemu rozpowszechnieniu dzieła, które do tej pory okupowało półki tylko nielicznych bilbiotek, skazane na zapomnienie. Nie wyrokując wartości prezentowanej tu teorii (być może czeka ona na swego prawdziwego odkrywcę), zbrodnią byłoby jej tu nie publikowanie, niezleżnie od argumentów, które by za tym stały... Liczymy więc na komentarze, uwagi i przemyślenia – chętnie je zamieścimy.

Dostępne zasoby:

Krzysztof Gajdemski
krzysztof.gajdemski@debian.org.pl
29.06.2003